Dr Michał Wójciak kończy pracę w Instytucie Kultury UJ

20.06.2023
Michale, kolego i przyjacielu, dziękujemy za wspólne stawianie czoła licznym wyzwaniom i pomoc w tworzeniu lepszego świata przez badania, nauczanie i organizowanie! Niech i pozostałe galaktyki skorzystają z Twojego doświadczenia i wrażliwości. Zapewne już wkrótce zobaczymy Ciebie i Twoje dzieła na Met Gala <3
Wystawa Bogumiła Książka "Loty" kuratorka: Marta Kudelska

20.06.2023
"Z lipowego drewna wykonywał figury świętych o smutnych i zamyślonych twarzach. Trudno by były inne, skoro Wnęk w młodości napatrzył się nie tylko na cierpienie chłopów, ale też i panów, których zwolennicy Jakuba Szeli piłowali, ćwiartowali i rozrywali na strzępy".
Debiut kuratorski naszej studentki! Człowiek vs kosmici vs AI: walka o przetrwanie

10.05.2023
Wystawa organizowana w ramach sekcji Miasto Cracow Art Week Krakers 2023 @cracowartweek. Kuratorka: Julia Szemplińska
Konsultacje "Strategii klimatyczno-ekologicznej UJ 2030"

08.05.2023
W dniu 8 maja rozpoczynają się ogólnouczelniane konsultacje „Strategii klimatyczno-ekologicznej UJ 2030”, dokumentu mającego na celu wyznaczenie kierunków rozwoju Uczelni w zakresie ograniczania szkodliwego działania na klimat i przyrodę.
The How and Why of Academic Book Publishing

26.04.2023
Dlaczego publikowanie książek naukowych jest ważne, jak przebiega proces publikacji i dlaczego lepiej napisać książkę niż artykuł. O tym wszystkim opowie Alec Selwyn, edytor Scholarly Business i serii książek Humanistic in Business w Palgrave Macmillan (UK).