Sezon na czarownice [podcast]

21.12.2022
Zachęcamy do wysłuchania rozmowy Katarzyny Oczkowskiej z Martą Kudelską z Instytutu Kultury UJ o obecności we współczesnej sztuce figury czarownicy, zatytułowanej "Sezon na czarownice".
Obecność lęku - konferencja naukowa Katedry Badań Filozoficznych nad Kulturą

24.11.2022
Zapraszamy do uczestniczenia w obradach w dniach 24-25.11.2022 w sali 2.226 na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. Prezentujemy szczegółowy program.
Sztuka/przetrwania. Dlaczego aktywiści klimatyczni atakują dzieła sztuki?

18.11.2022
Klimat, żywność, sprawiedliwość, sztuka. Międzyuczelniana debata ekspercka oraz pokaz filmu „Nature is my homeland”. Spotkanie organizuje dr Michał Pałasz z Instytutu Kultury UJ
Wykład o fotografii spirytualistycznej, gusłach, wróżbach i czarach + oprowadzanie

03.11.2022
Zapraszamy na wykład Marty Kudelskiej z Instytutu Kultury UJ o fotografii spirytualistycznej, gusłach, wróżbach i czarach, który odbędzie się 5 listopada o godzinie 15 w Muzeum Fotografii przy ulicy Józefitów 16.
Ballady i romanse – nowe odczytania, nowe refleksje

25.10.2022
Zapraszamy do Krakowskiego Forum Kultury na cykl wydarzeń organizowany w siedzibie instytucji!