Premiera filmu "JAK TY?" ze studentem Instytutu Kultury UJ w roli głównej w Kinie Kijów

13.11.2023
Zapraszamy do Kina Kijów na premierę filmu "JAK TY", w którym jedną z głównych ról zagrał Volodymyr Svatiev, student zarządzania reklamą w IK UJ. Film zabiera widzów w głęboką podróż przez wstrząsające doświadczenia osób dotkniętych wojną. Wstęp wolny.
Wystawa Jakuba Woynarowskiego "Nova Iconologia"

25.09.2023
Kuratorka – Marta Kudelska z Instytutu Kultury UJ, zapraszamy!
Wystawa Anny Radzimińskiej "Po skórze łażą muchy" z tekstem towarzyszącym Marty Kudelskiej

26.08.2023
Gdy przyglądam się obrazom Ani Radzimińskiej pierwsze co zwraca moją uwagę to fakt, że niezwykle rzadko pojawia się w nich ciało w całości. Zamiast starannie odrysowanej sylwetki, w obrazach Radzimińskiej mamy do czynienia z fragmentami.
Pożegnaliśmy prof. Katarzynę Barańską

18.08.2023
W piątek 11 sierpnia 2023 r. o godz. 13.00 w Kaplicy na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie pożegnaliśmy Panią Profesor Katarzynę Barańską. Nasza Droga Koleżanka, Promotorka, Badaczka i Nauczycielka zmarła 6 sierpnia 2023 r.. Była osobą pełną energii, chęci życia, optymizmu i wrażliwości na potrzeby innych. Nieustannie łączymy się w bólu z Rodziną i Przyjaciółmi Pani Profesor.
Tam są drzwi. Przewodnik po niezależnych przestrzeniach sztuki

10.07.2023
„Tam są drzwi. Przewodnik po niezależnych przestrzeniach sztuki” to projekt przygotowywany przez studentów kierunku „Laboratoria kultury współczesnej” w Instytucie Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego. Powstaje on w ramach zaliczenia przedmiotu „Laboratorium aktywności twórczych”, który prowadzi Marta Kudelska.