Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Studia podyplomowe

zarządzanie kulturą

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

mgr Robert Piaskowski

mgr Robert Piaskowski

Pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Kultury, manager i animator kultury, socjolog. Studiował polonistykę, socjologię, nauki społeczne, a także dyplomację kulturalną na Uniwersytetach: Jagiellońskim, University of Provence Aix-Marseille i w Collegium Civitas w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w różnorodnych sektorach kultury, początkowo jako działacz organizacji pozarządowych, następnie w biurze Kraków 2000, przekształconym w Krakowskie Biuro Festiwalowe, w którym pełnił rolę dyrektora ds. programowych. Odpowiadał za programowanie najważniejszych festiwali KBF, m.in. Misteria Paschalia, Opera Rara, Festiwal Muzyki Filmowej, Sacrum Profanum, cykl ICE Classic. Prowadził zespół Krakow Film Commission i przewodniczył staraniom Krakowa o tytuł Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie Literatury. Był jednym z pomysłodawców połączenia bibliotek miejskich w jedną sieć Biblioteka Kraków, obecnie współtworzy koncepcję funkcjonalną i programową Centrum Literatury i Języka pn. Planeta Lem. Reprezentuje Kraków w relacjach z organizacjami międzynarodowymi w zakresie szeroko rozumianego dziedzictwa, przemysłów kreatywnych, programów rezydencjalnych i wymiany artystycznej. Realizował m.in. 41. Sesję Światowego Komitetu Dziedzictwa UNESCO w Krakowie; kongres miast kreatywnych UNESCO Krakowice. Creative Crossroads, kongres Organization of World Heritage Cities (OWHC). Reprezentuje Kraków w relacjach  z siecią Miast Festiwalowych Świata (Festival Cities Network). Jest członkiem zespołu doradczego Instytutu Strategii Kultury Miasta Lwowa i stypendystą stypendium Departamentu Stanu Stanów Zjednoczonych Ameryki (Social Change through Arts).

Wykłada na Uniwersytecie Jagiellońskim, Krakowskiej Akademii im Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej, a także w Wyższej Szkole Bankowej w Gdyni. Jako ekspert jest zapraszany na krajowe i międzynarodowe konferencje.

fot. Wojciech Wandzel