Pożegnaliśmy prof. Katarzynę Barańską

18.08.2023
W piątek 11 sierpnia 2023 r. o godz. 13.00 w Kaplicy na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie pożegnaliśmy Panią Profesor Katarzynę Barańską. Nasza Droga Koleżanka, Promotorka, Badaczka i Nauczycielka zmarła 6 sierpnia 2023 r.. Była osobą pełną energii, chęci życia, optymizmu i wrażliwości na potrzeby innych. Nieustannie łączymy się w bólu z Rodziną i Przyjaciółmi Pani Profesor.
Tam są drzwi. Przewodnik po niezależnych przestrzeniach sztuki

10.07.2023
„Tam są drzwi. Przewodnik po niezależnych przestrzeniach sztuki” to projekt przygotowywany przez studentów kierunku „Laboratoria kultury współczesnej” w Instytucie Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego. Powstaje on w ramach zaliczenia przedmiotu „Laboratorium aktywności twórczych”, który prowadzi Marta Kudelska.
Dr Michał Wójciak kończy pracę w Instytucie Kultury UJ

20.06.2023
Michale, kolego i przyjacielu, dziękujemy za wspólne stawianie czoła licznym wyzwaniom i pomoc w tworzeniu lepszego świata przez badania, nauczanie i organizowanie! Niech i pozostałe galaktyki skorzystają z Twojego doświadczenia i wrażliwości. Zapewne już wkrótce zobaczymy Ciebie i Twoje dzieła na Met Gala <3
Wystawa Bogumiła Książka "Loty" kuratorka: Marta Kudelska

20.06.2023
"Z lipowego drewna wykonywał figury świętych o smutnych i zamyślonych twarzach. Trudno by były inne, skoro Wnęk w młodości napatrzył się nie tylko na cierpienie chłopów, ale też i panów, których zwolennicy Jakuba Szeli piłowali, ćwiartowali i rozrywali na strzępy".
Debiut kuratorski naszej studentki! Człowiek vs kosmici vs AI: walka o przetrwanie

10.05.2023
Wystawa organizowana w ramach sekcji Miasto Cracow Art Week Krakers 2023 @cracowartweek. Kuratorka: Julia Szemplińska