Nabór do Szkoły Letniej Climate Change: Cultural Practices and Socio-Economic Outcomes – Uniwersytet Boloński

04.01.2024
Nabór do UNA Europa Erasmus+ BIP "Climate Change: Cultural Practices and Socio-Economic Outcomes", Uniwersytet Boloński (Włochy), 3-7 czerwca 2024 + online | studenci_tki II st. i studiów doktoranckich, termin przesyłania zgłoszeń 11.01.2024, wyniki 15.01.2024
Publikacja "Za pięć dwunasta koniec świata. Kryzys klimatyczno-ekologiczny głosem wielu nauk" wyróżniona w konkursie o nagrodę im. Kazimierza Dobrowolskiego!

23.12.2023
Miło nam poinformować, że publikacja "Za pięć dwunasta koniec świata. Kryzys klimatyczno-ekologiczny głosem wielu nauk" pod redakcją naukową Kasi Jasikowskiej z Instytutu Socjologii UJ i Michała Pałasza z Instytutu Kultury UJ została wyróżniona w konkursie o nagrodę im. Kazimierza Dobrowolskiego w Instytucie Socjologii UJ. Gratulujemy!
Podcast "Rozmowy z Młodymi Naukowcami"

21.12.2023
Zachęcamy do posłuchania rozmowy Zochy Skrzypulec z dr Martą Kudelską z Instytutu Kultury UJ, m.in. na temat kuratorstwa i pracy badawczej w zakresie sztuki współczesnej.
Marta Kudelska - gratulujemy obrony dysertacji doktorskiej!

14.12.2023
Jest nam niezwykle miło ogłosić, że w dniu 13 grudnia o godzinie 14:00 odbyła się i zakończyła się sukcesem, publiczna obrona rozprawy doktorskiej „Strategie i praktyki młodych kuratorów sztuki współczesnej działających na terenie Katowic i Krakowa w latach 2010-2015” naszej instytutowej koleżanki Marty Kudelskiej.
Sztuka/przetrwania 2: Hakowanie antropocenu

27.11.2023
Zapraszamy na dyskusję poświęconą monografii zbiorowej "Hakowanie antropocenu. Nowe koncepcje wspólnot więcej-niż-ludzkich w ekologicznych fabulacjach spekulatywnych" (2023) pod redakcją Małgorzaty Sugiery, która zawiera artykuły dr Małgorzaty Ćwikły i dra Michała Pałasza z Instytutu Kultury UJ oraz naszych absolwentek: Kingi Czowickiej, Joanny Siwek oraz Alicji Wydmańskiej! A także na pokaz filmu "Siostry rzeki" (2021) w reżyserii Cecylii Malik wraz z wprowadzeniem do filmu w wykonaniu reżyserki!