czerwiec 2024

Organizator: KBF
Kontakt: marta.fudali@kbf.krakow.pl
OPEN CALL: Warsztaty Miasto Reaktywacja

Dołącz do nas i weź udział w kształtowaniu przyszłości miejskich przestrzeni!

Data: 22-23.06.2024 r. w godzinach 10:00-16:00

Miejsce: Kraków, Apteka Designu, ul. Kopernika 19a

Do udziału w warsztatach Miasto Reaktywacja zapraszamy m.in. studentów kierunków:

• Socjologia

• Marketing i komunikacja społeczna

• Architektura

• Urbanistyka

• Zarządzanie projektami

• Akustyka

• Zarządzanie kulturą

W ramach konferencji MIASTO REAKTYWACJA otwieramy nabór do interdyscyplinarnych warsztatów, w trakcie których dwie grupy studentów pod okiem specjalistów będą miały za zadanie przygotować plan rewitalizacji przestrzeni zlokalizowanej w dzielnicy Wesoła. Podczas dwudniowego wydarzenia uczestnicy zostaną zaangażowani w projekt interdyscyplinarny, w ramach którego będą tworzyć zespoły i opracowywać innowacyjny plan zagospodarowania artystycznego wybranego nieużytku miejskiego. Wybrani specjaliści, pełniący rolę mentorów, będą dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą podczas finałowej prezentacji projektów zrewitalizowanych przestrzeni. Dzięki temu wsparciu uczestnicy będą mogli rozwijać swoją kreatywność i współpracować między różnymi dziedzinami, inspirując się do wypracowania nowatorskich rozwiązań urbanistycznych z elementem wychylenia w przyszłość.

W treści maila prosimy o podanie imienia i nazwiska, kierunku i roku studiów, krótkiego komentarza, dlaczego chcesz wziąć udział w warsztacie oraz numeru telefonu. Odpowiemy na wybrane zgłoszenia do 20.06.2024 r., przesyłając szczegółowy plan warsztatów do zakwalifikowanych studentów.

Reaktywujmy wspólnie miasto!

Plan warsztatów:

22 czerwca, Sobota

10:00 – 11:00 / zwiedzanie nieużytku miejskiego i wprowadzenie do warsztatów

11:15 – 12:30 / mapowanie wyzwań, szans i obranie kierunku w jakim powinna iść rewitalizacja

13:30 – 15:30 / praca w grupach

23 czerwca, Niedziela

11:00 – 13:00 / domknięcie projektu

13:00-13:30 / przerwa

13:30 – 14:30 / udział w panelu „Przestrzeń jako doświadczenie”

14:45 / prezentacje projektów

Projekty komentować będą m. in.:

Maria Florou - Technopolis
Ewa Kowacz - (PR & Marketing)
TBC - Architektura
Carolina Pietyra - KBF
Małgorzata Tomczak - Architektura i Biznes

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wesoła to otwarte dla wszystkich miejsce spotkań z kulturą. W sercu Krakowa, w otoczeniu zabytkowej architektury i terenów zielonych współtworzymy przestrzeń integracji społecznej i wydarzeń o charakterze kulturalnym i edukacyjnym.

To dzielnica kreatywna: dla artystów i mieszkańców, dla instytucji miejskich, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych. Miejsce do spędzania wolnego czasu. Odbywają się tu między innymi pikniki rodzinne, plenerowe pokazy filmowe, wystawy i koncerty.

Apteka Designu, dawny apteczny budynek, daje pole i przestrzeń dla eksperymentów. To punkt na mapie Krakowa, w którym projektanci, artyści, przedstawiciele nauki i kultury, a także entuzjaści szeroko pojętego projektowania mogą realizować swoje pomysły, prototypować i testować nowe rozwiązania wychodzące poza ramy standardowego projektowania.