czerwiec 2024

20240611

dr Maryan Manko: Funkcjonowanie instytucji kultury w czasie wojny na przykładzie Mystetskiego Arsenału w Kijowie

Data: 11.06.2024
Czas rozpoczęcia: 12:00
Miejsce: Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ
Organizator: Instytut Kultury UJ
Kontakt: marcin.laberschek@uj.edu.pl

Dyrektor Instytutu Kultury, dr hab. Cezary Woźniak, prof. UJ, zaprasza na spotkanie z drem Maryanem Manką z Ukrainy, zastępcą Dyrektora Generalnego ds. rozwoju Narodowego Kulturalno-Artystyczno-Muzealnego Zespołu "Mystecki Arsenał" w Kijowie, które odbędzie się 11 czerwca o g. 12.00 w s. 0.104 na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ.

W czasie wykładu spróbuję udzielić odpowiedzi na pytanie o to, jak przygotować instytucję kultury na działania wojenne i czy jest to w ogóle możliwe. Co należy zrobić, aby ograniczyć negatywne skutki wojny i związane z nią zagrożenia dla sfery kultury w ogóle. Omówię wyzwania związane z zarządzaniem: jakie były i jakie są obecnie w instytucjach kultury oraz jak sobie z nimi radzić w warunkach wojennych. Wreszcie zastanowimy się, czy w czasie wojny trzeba finansować kulturę i czy w ogóle konieczne jest prowadzenie działalności kulturalnej. Podstawą tego wykładu będzie wiedza praktyczna zdobyta w oparciu o funkcjonowanie jednej z największych instytucji kulturalnych Ukrainy, Mysteckiego Arsenału w czasie wojny.

dr Maryan Manko - zastępca Dyrektora Generalnego ds. rozwoju Narodowego Kulturalno-Artystyczno-Muzealnego Zespołu "Mystecki Arsenał", koordynator ds. tworzenia partnerstw oraz kierownik projektów w "Ukrainer Media" oraz "Ukrainian Television Toronto". Posiada 12-letnie doświadczenie w zarządzaniu biznesem i projektami. Doktor ekonomii Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego, odbył studia podyplomowe w Krakowskiej Szkole Biznesu UEK, opracował system zarządzania ryzykiem dla PZU Ukraina i wdrożył kilka projektów zarządzania procesami biznesowymi dla dużych prywatnych firm.