Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydarzenia

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

sierpień 2023

20230811
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Pożegnaliśmy prof. Katarzynę Barańską

Data: 11.08.2023
Czas rozpoczęcia: 13:00
Miejsce: Cmentarz Salwatorski w Krakowie
Pożegnaliśmy prof. Katarzynę Barańską

W piątek 11 sierpnia 2023 r. o godz. 13.00 w Kaplicy na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie pożegnaliśmy Panią Profesor Katarzynę Barańską. Nasza Droga Koleżanka, Promotorka, Badaczka i Nauczycielka zmarła 6 sierpnia 2023 r.. Była osobą pełną energii, chęci życia, optymizmu i wrażliwości na potrzeby innych. Nieustannie łączymy się w bólu z Rodziną i Przyjaciółmi Pani Profesor.

Pani Profesor była wieloletnią pracownicą Zakładu Zarządzania Kulturą w Instytucie Kultury UJ, wybitną badaczką muzealnictwa, autorką licznych publikacji naukowych, członkinią krajowych i zagranicznych rad muzeów, uznaną konsultantką i twórczynią koncepcji muzealnych, redaktorką naczelną czasopisma „Zbiór Wiadomości do Antropologii Muzealnej”. To postać Wielkiego Serca od lat zaangażowana w liczne akcje charytatywne i pomocowe.

Odznaczona Brązowym Medalem za długoletnią służbę, Brązowym Medalem Gloria Artis oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi. W osobie Zmarłej społeczność akademicka Uniwersytetu Jagiellońskiego utraciła znamienitą znawczynię humanistycznego wymiaru zarządzania, a szczególnie zarządzania muzeami, wspaniałego nauczyciela i człowieka pełnego ciepła i życzliwości.

Rodzinie Zmarłej wyrazy głębokiego współczucia składają koleżanki i koledzy z Instytutu Kultury oraz władze i społeczność Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.