Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydarzenia

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20230512

Debiut kuratorski naszej studentki! Człowiek vs kosmici vs AI: walka o przetrwanie

Data: 12.05.2023
Miejsce: Galeria Shefter
Organizator: kuratorka: Julia Szemplińska
Debiut kuratorski naszej studentki! Człowiek vs kosmici vs AI: walka o przetrwanie

Wystawa organizowana w ramach sekcji Miasto Cracow Art Week Krakers 2023 @cracowartweek. Kuratorka: Julia Szemplińska

Anna Zuzela, Jakub Sikorski, Julia Szczerbowska

kuratorka : Julia Szemplińska

wernisaż : 12 maj (piątek) 18:00, Shefter Gallery Lab

Tej wiosny, nad zupą, trzej reprezentanci planety Ziemi stoczą walkę o przetrwanie. Człowiek kontra kosmici kontra sztuczna inteligencja to prawdopodobnie najważniejsza walka wszystkich dotychczasowych sezonów. Kto utrzyma dominację?

Anna Zuzela

Zajmuje się malarstwem, ceramiką, fotografią oraz działaniami performatywnymi. W swojej twórczości podejmuje temat ,,Ciała’’ wpisanego w różnorodne siatki interpretacyjne, które wyznaczają główne nurty konceptualizowania fenomenu cielesności we współczesnym świecie. Umyślnie wybiera przedstawienia idące pod prąd klasycznym regułom określającym, w jaki sposób ciało powinno być eksponowane. Jako powłoka funkcjonująca w przestrzeni publicznej i kulturowej, ciało uwikłane jest w bycie produktem społeczeństwa konsumpcyjnego. Uwłochacenia stanowią tarczę, powłokę ochronną, barierę przeciwstawiającą się opresyjności kultury, która stara się narzucić nam swoje normy cielesności.

Julia Szczerbowska

Artystka interdyscyplinarna. Dominującą część jej twórczości stanowią obrazy i obiekty. Głównymi tematami, którymi zajmuje się w swojej pracy artystycznej jest katastrofa klimatyczna i hydrofeminizm. Poprzez swoje prace ujawnia osobistą narrację dotyczącą kondycji współczesnego człowieka w epoce późnego kapitalizmu. Bada zjawisko depresji klimatycznej.

Jakub Sikorski

Jakub Sikorski nie jest artystą. W tym sensie, w którym rozumie bycie artystą : Ciągłe połączenie ze sztuką nieprzecinalną pępowiną, która zawsze łączy życie artysty z wrażliwością będącą najważniejszą częścią jego talentu. W jego wypadku to połączenie istnieje wtedy, kiedy akurat istnieje taka potrzeba. Z tego też powodu sam siebie musi wyrzucić poza społeczność artystów. Poza społecznością artystów można pisać o sobie w pierwszej osobie. Jestem raczej wyrobnikiem – tworzę zarówno rzeczy, których sztuką nazwać nie można, jak i rzeczy, które jak najbardziej da się tak skategoryzować. W tym celu wykorzystuję bardzo szerokie spektrum środków: od fotografii i sztuki cyfrowej, przez animację, scenografię, rzeźbę, aż po malarstwo, oraz czasem rysunek. Jeśli wymaga tego pomysł, mój lub artystycznej wrażliwości, jestem w stanie coś napisać. Tematy wokół których zwykle krążę są głęboko powiązane z kwestiami społecznymi, ale też zdarza mi się robić prace niezwiązane kompletnie z niczym konkretnym.

https://www.instagram.com/facjata_kolektyw

Wystawa organizowana w ramach sekcji Miasto Cracow Art Week Krakers 2023 @cracowartweek