Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydarzenia

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

maj 2023

20230508
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Konsultacje "Strategii klimatyczno-ekologicznej UJ 2030"

Data: 08.05.2023 - 20.05.2023
Miejsce: online
Organizator: Rada Klimatyczna UJ
Kontakt: rada.klimat@uj.edu.pl
Witryna internetowa wydarzenia: https://bit.ly/42x7tdD
Konsultacje "Strategii klimatyczno-ekologicznej UJ 2030"

W dniu 8 maja rozpoczynają się ogólnouczelniane konsultacje „Strategii klimatyczno-ekologicznej UJ 2030”, dokumentu mającego na celu wyznaczenie kierunków rozwoju Uczelni w zakresie ograniczania szkodliwego działania na klimat i przyrodę.

 

Strategia została przygotowana w zgodzie z aktualną wiedzą naukową i misją Uczelni przez powołaną w 2021 r. przez Rektora UJ Radę Klimatyczną.

Kolejnym krokiem jest skonsultowanie tej propozycji z całą społecznością akademicką, tak aby w jak największym stopniu reprezentowała ona priorytety nas wszystkich, zwłaszcza w omawianych przez Strategię kwestiach takich jak infrastruktura, zarządzanie zasobami i kultura organizacyjna UJ, w tym promowania wartości i standardów zachowań wspólnoty akademickiej przyjaznych dla klimatu i bioróżnorodności. W ankiecie konsultacyjnej znalazło się także miejsce do zgłoszenia uwag i sugestii, które warto uwzględnić na poziomie całej uczelni, konkretnych jednostek, a także działań indywidualnych.

Dlatego do zabrania głosu zapraszamy każdą osobę związaną z UJ!

Link do ankiety: https://bit.ly/42x7tdD, aktywny do 20 maja 2023 roku.

Ankieta jest anonimowa, jej wyniki zostaną użyte jedynie w celach naukowych i dla poprawy polityki klimatycznej UJ. Wypełnienie jej zajmie ok. 15 minut.

Bardzo prosimy o uzupełnienie ankiety do 20 maja 2023 roku.

Zachęcamy także do lektury propozycji "Strategii klimatyczno-ekologicznej UJ 2030", choć jej znajomość nie jest konieczna do wypełnienia niniejszej ankiety.

W imieniu Rady Klimatycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego,
Koordynatorka dr hab. Katarzyna Jasikowska, prof. UJ