Instytut Kultury partnerem w projekcie GEM: Green Education in Media

GEM to międzynarodowy projekt rozwojowy, który ma na celu ponowne połączenie programów nauczania mediów z ze środowiskiem naturalnym poprzez wprowadzenie przedmiotów i metod, które odzwierciedlają i działają na styku natury i cyfrowości.

Programy studiów związanych z projektowaniem i produkcją mediów cyfrowych koncentrują się obecnie na tworzeniu cyfrowych i wirtualnych światów. Światy te występują w różnych formach, takich jak światy fabularne w filmach, serialach i grach, wirtualne światy do eksploracji w XR i społeczności cyfrowe w projektowaniu mediów społecznościowych. Podczas gdy umiejętności i kompetencje cyfrowe są ważne dla studentów na dzisiejszym rynku pracy, powiązane programy studiów mają tendencję do tworzenia swego rodzaju „cyfrowej bańki”, ignorując wpływ technologii cyfrowej na nasze środowisko naturalne.

W projekcie przewidziano zadania (WP), które mają za zadanie przywrócić harmonię pomiędzy tym co cyfrowe a tym co naturalne i poszukać odpowiedzi na poniższe pytania:

• WP2 – Przestrzenie nauki o alternatywnych mediach => Jak możemy przyjąć naturę jako kontekst uczenia się o mediach?
  • WP3 – Wpływ projektowania i produkcji mediów na środowisko => Jak sprawić, by zarządzane przez nas procesy produkcyjne mediów były zrównoważone?
  • WP4 – Narracje dotyczące wpływu na środowisko i zmiany klimatu => W jaki sposób nasza praca twórcza może zmienić społeczeństwo?

Projekt realizowany jest w latach 2022-2025, a bierze w nim udział dziewięciu partnerów:

Link do strony: https://gem-project.eu

Formularz rekrutacyjny na szkołę letnią

Załącznik do regulaminu rekrutacji – deklaracja uczestnictwa
Opisy kursu
Materiały do warsztatów