Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydarzenia

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

listopad 2023

20231116
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Rzeki w antropocenie - spotkanie z Piotrem Bednarkiem

Data: 16.11.2023
Czas rozpoczęcia: 16:30
Miejsce: otwarta przestrzeń studencka, WZiKS UJ, 0.301, poziom -1
Organizator: klimatUJ
Rzeki w antropocenie - spotkanie z Piotrem Bednarkiem

Miło nam zaprosić do pierwszego spotkania świeżo reaktywowanego klimatUJ w powstałej w ramach 11. edycji festiwalu Polikultura otwartej przestrzeni studenckiej na poziomie -1 na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej (0.301). Czwartek 16.11.23 16:30-18:00, wstęp wolny!

Z materiałów organizatorów:

Z radością zapraszamy na pierwsze w tym roku wydarzenie organizowane przez KlimatUJ. Spotkamy się, żeby porozmawiać o rzekach - o ich kondycji, problemach i wyzwaniach, które stoją przed osobami chcącymi je chronić. Uważamy, że to temat szczególnie ważny w Krakowie - mieście, które może poszczycić się wieloma rzekami, ale wciąż nie dba o nie odpowiednio.
Nie musisz mieć szerokiej wiedzy ekologicznej ani przyrodniczej, aby wziąć udział w spotkaniu! Zapraszamy również osoby, które dopiero zaczynają interesować się ochroną przyrody, albo po prostu mają swoja ulubioną rzekę i chcą dowiedzieć się, co mogą dla niej zrobić na co dzień.
Spotkanie będzie złożone z dwóch części: wykładu i mini-warsztatu, w czasie którego dowiesz się, na co zwracać uwagę, by ocenić stan rzeki, i jak reagować, kiedy podejrzewasz, że dzieje się coś złego.
Gdzie: na Wydziale Zarządzania, sala 0.301 (poziom -1)
Kiedy: czwartek 16.11 w godzinach 16:30-18:00
Spotkanie poprowadzi Piotr Bednarek, doktorant z Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ, współzałożyciel Podkarpackiego Towarzystwo Przyrodników Wolne Rzeki. Zarówno w pracy naukowej jak i w wolnym czasie angażuje się w ochronę rzek, mokradeł i ptaków oraz edukację przyrodniczą. Możesz śledzić jego działalność na: https://wolnerzeki.pl/ oraz https://www.instagram.com/wolnerzeki/