Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości UJ Wiadomości UJ

Wiadomości UJ Wiadomości UJ

Wiadomości UJ Wiadomości UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

dr hab., prof. UJ Katarzyna Barańska

Z wielkim żalem informujemy, że 6 sierpnia 2023 r. zmarła Nasza Droga Koleżanka, Promotorka, Badaczka i Nauczycielka, Pani Profesor Katarzyna Barańska. Osoba pełna energii, chęci życia, optymizmu i wrażliwości na potrzeby innych. Łączymy się w bólu z Rodziną i Przyjaciółmi Pani Profesor.

Pani Profesor była wieloletnią pracownicą Zakładu Zarządzania Kulturą w Instytucie Kultury UJ, wybitną badaczką muzealnictwa, autorką licznych publikacji naukowych, członkinią krajowych i zagranicznych rad muzeów, uznaną konsultantką i twórczynią koncepcji muzealnych, redaktorką naczelną czasopisma „Zbiór Wiadomości do Antropologii Muzealnej”. To postać Wielkiego Serca od lat zaangażowana w liczne akcje charytatywne i pomocowe.

Odznaczona Brązowym Medalem za długoletnią służbę, Brązowym Medalem Gloria Artis oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi. W osobie Zmarłej społeczność akademicka Uniwersytetu Jagiellońskiego utraciła znamienitą znawczynię humanistycznego wymiaru zarządzania, a szczególnie zarządzania muzeami, wspaniałego nauczyciela i człowieka pełnego ciepła i życzliwości.

Rodzinie Zmarłej wyrazy głębokiego współczucia składają koleżanki i koledzy z Instytutu Kultury oraz władze i społeczność Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 
Pożegnanie Pani Profesor Katarzyny Barańskiej oraz odprowadzenie Jej na miejsce ostatecznego spoczynku odbyło się w piątek 11 sierpnia 2023 roku o godz. 13.00 w Kaplicy na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie.