Wykład Patrula Rinpocze, tybetańskiego mistrza i uczonego, założyciela Zangdok Parli Institute in the West w Brukseli, który wygłosi wykład pod tytułem:
Jak analizować rzeczywistość z perspektywy buddyjskiej?

więcej o Wykład Patrula Rinpocze, tybetańskiego mistrza i uczonego - 19 października 2018

Podczas 22 Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (EXPO Kraków, ul. Galicyjska 9) w sobotę 27 października o godz. 10.30 na stoisku B1 odbędzie się spotkanie z prof. dr hab. Krzysztofem Pleśniarowiczem, autorem książki "Kantor", opublikowanej ostatnio przez Wydawnictwo Wielka Litera.
więcej o ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE AUTORSKIE Z PROFESOREM KRZYSZTOFEM PLEŚNIAROWICZEM - 27 października 2018

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Biblioteka Jagiellońska zapraszają na promocję książki Piotra Mareckiego pt. „Gatunki cyfrowe. Instrukcja obsługi”
więcej o Promocja książki Piotra Mareckiego pt. „Gatunki cyfrowe. Instrukcja obsługi” - 17 października 2018

Zwrot ku pamięci a nadzieja - prof. Andrzej Leder

Andrzej Leder (1960) – wybitny filozof kultury, psychoterapeuta. Profesor Polskiej Akademii Nauk, absolwent Akademii Medycznej i Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładowca w Instytucie Filozofii UW. W 2015 roku, nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej, ukazała się jego książka "Prześniona rewolucja. Ćwiczenie z logiki historycznej", nominowana do Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego.
więcej o Zwrot ku pamięci a nadzieja - prof. Andrzej Leder

Adam Zagajewski - ur. w 1945 r., poeta, eseista i prozaik. Jeden z najbardziej cenionych polskich pisarzy na świecie.
więcej o PISANIE WIERSZY W DZIWNYCH CZASACH - Adam Zagajewski, wykład otwarty - 23 maja 2018