Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Katedra

Kultury Współczesnej

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kultura współczesna – do jej opisu nie wystarczają już zwykłe narzędzia wypracowane przez tradycyjne dziedziny nauki. Potrzebujemy nowych interpretacji. Powstają one obecnie w wielu ośrodkach akademickich na świecie.

Jesteśmy nieustannie atakowani codziennym bogactwem fenomenów kultury, nauki i sztuki. Polifoniczny zgiełk wymaga wyjścia poza tradycyjne podziały na akademickie dyscypliny, i objęcia wielu przestrzeni, w których formuje się ludzka twórczość i myśl. Naukowa działalność Katedry Kultury Współczesnej służy tworzeniu nowatorskiego, syntetycznego i uporządkowanego dyskursu.

Katedra Kultury Współczesnej działająca w ramach Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego to postdyscyplinarny zespół naukowczyń_ców, których przedmiotem zainteresowania są problemy i zjawiska kultury końca XX i początku XXI wieku. Współczesność to dla nas teraźniejszość i ostatnie dekady. Badamy kulturę tworzącą się na naszych oczach: filmy, które wyświetlane są dzisiaj w kinach, książki, które recenzuje właśnie prasa, teorię, która powstaje obecnie na światowych uniwersytetach.

Kierownik: prof. dr hab. Krzysztof Pleśniarowicz

krzysztof.plesniarowicz@uj.edu.pl

więcej o

dr hab. Ewa Kocój,  prof. UJ

ewa.kocoj@uj.edu.pl

więcej o

dr hab. Piotr Marecki,  prof. UJ

piotr.marecki@uj.edu.pl

więcej o

Adiunkt: dr Michał Pałasz

michal.palasz@uj.edu.pl

więcej o

joanna.kotlarz@uj.edu.pl więcej o

Asystentka: dr Marta Kudelska

m.kudelska@uj.edu.pl

więcej o