Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Jednostki

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Katedra Kultury Współczesnej

Katedra Kultury Współczesnej działająca w ramach Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego to postdyscyplinarny zespół naukowców, których przedmiotem zainteresowania są problemy i zjawiska kultury końca XX i początku XXI wieku. Współczesność to dla nas teraźniejszość i dwie ostatnie dekady. Badamy kulturę tworzącą się na naszych oczach: filmy, które wyświetlane są dzisiaj w kinach, książki, które recenzuje właśnie prasa, i teorię, która powstaje obecnie na światowych uniwersytetach.

Kultura współczesna - do jej opisu nie wystarczają już zwykłe narzędzia wypracowane przez tradycyjne dziedziny nauki. Potrzebujemy nowych interpretacji. Powstają one obecnie w wielu ośrodkach akademickich na świecie.

Jesteśmy nieustannie atakowani codziennym bogactwem fenomenów kultury, nauki i sztuki. Polifoniczny zgiełk wymaga wyjścia poza tradycyjne podziały na akademickie dyscypliny, i objęcia wielu przestrzeni, w których formuje się ludzka twórczość i myśl. Naukowa działalność Katedry Kultury Współczesnej służy tworzeniu nowatorskiego, syntetycznego i uporządkowanego dyskursu.

e-mail: krzysztof.plesniarowicz@uj.edu.pl
wizytówka: USOSweb

 

więcej o

e-mail: ewa.kocoj@uj.edu.pl
wizytówka: USOSweb

 

e-mail: piotr.marecki@uj.edu.pl
wizytówka: USOSweb

 

więcej o

e-mail: michal.palasz@uj.edu.pl
wizytówka: USOSweb

 

więcej o

e-mail: m.kudelska@uj.edu.pl
wizytówka: USOSweb