POLIKULTURA – II FESTIWAL KULTURY I MEDIÓW 2014

POLIKULTURA – II FESTIWAL KULTURY I MEDIÓW 2014

 
W dniach 29 maja – 2 czerwca Instytut Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego [http://www.kultura.uj.edu.pl/] ponownie organizuje Festiwal Kultury i Mediów, od tego roku pod marką Polikultura [http://polikultura.pl]. Szereg wydarzeń artystycznych odbędzie się na Zabłociu – przechodzącym metamorfozę postindustrialnym rejonie Krakowa.
 
Polikultura to już druga edycja Festiwalu Kultury i Mediów, którego tegorocznym tematem jest „Zabłocie Punkt Zwrotny". Wydarzenie ma na celu ukazanie wartości w zachowaniu specyficznego charakteru części krakowskiej dzielnicy Podgórze, jaką jest Zabłocie, oraz zaproponowanie tej przestrzeni jako miejsca wzbogacającego konserwatywną, kulturalną markę miasta o skojarzenia związane z kulturą współczesną. 
 
W ciągu pięciu dni Festiwalu będzie można wziąć udział w wydarzeniach artystycznych interpretujących temat przewodni, takich jak tworzenie muralu, koncerty - rockowy i muzyki filmowej, przegląd teatralny, wieczór filmowy, wystawy – fotograficzna i sztuki współczesnej oraz instalacja w przestrzeni miejskiej. Będzie można również wziąć udział w wydarzeniach angażujących uczestników m.in. grze miejskiej, debacie, działaniach site-specific i warsztatach malarstwa wielkoformatowego.
 
Organizatorzy Polikultury, studenci I roku zarządzania kulturą i mediami w Instytucie Kultury UJ pracujący pod opieką doktorantów i pracowników Instytutu, chcą aby Festiwal na stałe wpisał się w kalendarz krakowskich wydarzeń kulturalnych oraz gorąco zapraszają do wzięcia udziału w Festiwalu. Na wszystkie wydarzenia - wstęp wolny!
 
Więcej informacji:
II Festiwal Kultury i Mediów Polikultura 29 maja - 2 czerwca 2014, Zabłocie, Kraków
http://polikultura.pl
http://fb.com/polikulturafest
http://fb.com/polikulturafest/events
Data opublikowania: 12.05.2014
Osoba publikująca: Zbigniew Handzel