WYSTAWA AGI SZUŚCIK "2081" - 20-27.04.2018

Co będzie w roku 2081? Jak nowoczesne technologie wpływać będą na naszą codzienność? Jaki kształt przybierze człowieczeństwo? Na pytania te śmiało odpowiada projekt fotograficzno-filmowy „2081” autorstwa Agi Szuścik, będący wizją świata, który zastaniemy za 63 lata.

Agnieszkę Szuścik poznaliśmy w 2015 roku, kiedy była kuratorką wernisażu interdyscyplinarnego “Zabłocie - Komu? Po co?” [https://www.facebook.com/pg/polikulturafest/photos/?tab=album&album_id=392528644272953] - jednego z wydarzeń festiwalu Polikultura [można oznaczyć Polikulturę]. Sprawiła, że wydarzenie to odznaczało się wysoką jakością estetyczną, a, wybrane drogą konkursową prace artystów prezentowanych na wernisażu, śmiało i w zajmujący sposób odpowiadały na pytanie festiwalu. Cieszymy się, że teraz możemy zaprosić Was na autorską wystawę Agi, która odbędzie się już 20 kwietnia o godzinie 19:30 w Galerii Sala z Widokiem Krakowskiego Forum Kultury przy ulicy Mikołajskiej 2 w Krakowie.

Wystawa „2081” jest pracą doktorską Agi Szuścik na Łódzkiej Filmówce, odbywającą się w ramach Cracow Gallery Weekend KRAKERS. Prezentowane na niej będzie piętnaście fotografii, stanowiących futurologiczne kreacje podparte badaniami naukowymi.

„2081" porusza kwestie rozwoju technologicznego, systemów sterowania i sieci danych, polityki i geopolityki, gospodarki i stylów pracy, ekologii, sztuki oraz transhumanizmu, również w ujęciu medycyny i genetyki. Zdjęcia obfitują w ciekawostki ze świata nauki. Clou projektu jest wpływ współczesnych technologii i szerzej rozumianych kierunków rozwoju cywilizacji i kultury na człowieka: myślenie, komunikację, relacje, dorastanie, samopoczucie oraz wyznawane wartości. To przyczynek do dyskusji, alarm, lecz jednocześnie pozbawiona histerii kontemplacja. Zdjęciom towarzyszy film.

Data opublikowania: 17.04.2018
Osoba publikująca: Wiesław Bracha