Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pracownicy

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

dr Katarzyna Kopeć

dr Katarzyna Kopeć

Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu (Uniwersytet Jagielloński, 2013), absolwentka zarządzania kulturą (Hochschule Zittau/Görlitz, Uniwersytet Jagielloński). Od października 2018 pracuje na stanowisku asystenta w Zakładzie Zarządzania Kulturą (Instytut Kultury UJ).

 

Emaile: katarzyna.kopec@uj.edu.pl
stanowisko: Asystent z dr
jednostka: Zakład Zarządzania Kulturą

USOSweb

 

Badawczo zajmuje się m.in. ekonomiką kultury, w tym szczególnie społeczno-kulturowymi kontekstami finansowania kultury.

Jest laureatką programów stypendialnych, w tym zagranicznych m.in.: programu Departamentu Stanu USA „International Visitor Leadership Program” (2007), stażu badawczego w Oxford Internet Institute (Uniwersytet Oksfordzki, 2015), Narodowego Programu Stypendialnego Republiki Słowackiej (Uniwersytet Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy, 2017), stypendium Deutscher Akademischer Austauschdienst DAAD (Hochschule für Musik Franz Liszt w Weimarze, 2018).

W 2014 ukazała się jej książka „Finansowanie kultury w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu”, jest ponadto autorką rozdziałów w monografiach oraz artykułów w języku polskim i angielskim.

Posiada doświadczenie w zakresie zarządzania procesami jakości kształcenia w szkołach wyższych (praca w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, 2013-2018), zarządzania projektami międzynarodowymi w kulturze (praca w Stowarzyszeniu Willa Decjusza w Krakowie, 2005-2013), tłumaczeń z języka niemieckiego i angielskiego, redakcji i korekty tekstów.