Web Content Display Web Content Display

Events

Web Content Display Web Content Display

Festiwal Kultury i Mediów - 25 maja 2013

Centrum Kultury Rotunda

ul. Oleandry 1, Kraków

Sobota, 25.05.2013, od godz. 16:00

http://festiwalkim.wordpress.com/o-festiwalu/

Studenci Instytutu Kultury UJ zapraszają na I Festiwal Kultury i Mediów, który odbędzie się 25 maja 2013 w Centrum Kultury „Rotunda", przy ul. Oleandry 1 w Krakowie. Dwie osobne dziedziny tworzące i uzupełniające się nawzajem okiem młodych krakowskich (i nie tylko!) działaczy. Przyjdź i zobacz m.in. :

1. Performance teatralny
Projekt otwarty na przestrzeń i każdego widza z osobna. Eksperyment. Jaki będzie rezultat? Sami nie potrafimy jeszcze odpowiedzieć.

2. Videoinstalację nawiązującą do doświadczeń podróży
W pierwszej odsłonie zostanie zaprezentowane pojęcie "podróży" w aspekcie przyziemnym: jako proces w trakcie, którego każdy z nas zauważył pewne zależności, wycinki z życia czy zabawne sytuacje. Drugi zaś wątek będzie ukazywał „podróż do wewnątrz": związaną z przemyśleniami w percepcji metafizycznej. Celem projektu jest wpłynięcie na percepcję widzów i spowodowanie, by z pozoru nic nieznaczący proces został odbierany w odmienny sposób.

3. Film krótkometrażowy „Krakowski bruk artystyczny"
Film przedstawiać będzie wszelakie rodzaje przejawów artyzmu w centrum miasta – zawarte w nim będą między innymi wywiady z artystami.

4. Kraków – press play! – artystyczną eksplorację miasta
Projekt Kraków – press play! dotyczy artystycznej eksploracji miasta przez grupę studentów, którzy chcą dokładniej poznać miejsce, w którym mieszkają. Założeniem projektu jest połączenie elementów badania miasta, zbierania na różnych nośnikach danych na jego temat i przede wszystkim indywidualnej gry multimedialnej, którą każdy widz będzie mógł przeprowadzić na swój sposób w czasie festiwalu.

5. Smash Art – spotkanie ze sztuką niekonwencjonalną i niecodzienną
Projekt ma uchwycić negatywne zjawiska dzisiejszej kultury i sztuki w formie muralu. Ściana powstanie specjalnie na potrzeby happeningu, a samo dzieło będzie tworzone przez artystę w dniu festiwalu. Warto będzie zostać do końca i sprawdzić co się nim stanie...

6. Makulaturę – bookcrossing, czyli nowoczesną promocję książki
Bookcrossing to inicjatywa, która ma na celu tzw. uwalnianie książek – przekazywanie ich (oczywiście nieodpłatnie) z rąk do rąk, nie bezpośrednio lecz przez zostawianie w ustalonych miejscach, jak np. ławka w parku. Po przeczytaniu danej pozycji bookcrossingowiec posyła ją dalej w świat.

7. Kraków 6.0 i Kraków Nieoczywisty – wystawę fotograficzna
Projekt fotograficzny ukazujący Kraków o dwóch twarzach: o 6 rano oraz Kraków nieoczywisty. Autorami zdjęć są studenci. Jak sami mówią o swoim projekcie: "Chcemy pokazać to miasto inaczej, chcemy by przestało być "oczywiste" dla innych osób, nawet samych mieszkańców. Chcemy pokazać zupełnie inny obraz miasta, inny niż ten znany z albumów i pocztówek."

8. Performance feministyczny
Round table, międzypokoleniowy dialog kobiet, artystek, uczonych, żyjących i nieżyjących oraz ludzi młodych i doświadczonych, badaczy i badaczek, z historią sztuki w Polsce – panel dyskusyjny połączony z działaniami performerskimi.

9. „Jeżelizm międzyuczelniany" - wystawę prac studentów ASP z pracowni malarstwa Profesora Misiaka przy współpracy z Rafałem Borczem, malarzem i wykładowcą ASP , połączoną z koncertem kompozycji studentów Akademii Muzycznej.

10. Koncert muzyczny - finał festiwalu będą stanowiły 3 koncerty muzyczne, m. in. muzyki z gier video oraz koncert z udziałem gościa specjalnego.

Radio Kraków