Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Doktorantki_ci

Instytutu Kultury UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

mgr Elżbieta Król-Dryja

mgr Elżbieta Król-Dryja

Nauki o zarządzaniu i jakości

Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie o kierunku wokalno-aktorskim oraz studiów pedagogicznych w Świętokrzyskiej Szkole Wyższej w Kielcach. W 2020 roku ukończyła studia podyplomowe na kierunku zarządzania kulturą w Instytucie Kultury UJ na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej. W tym samym roku podjęła naukę w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości inicjując doktorat wdrożeniowy (Uniwersytet Jagielloński).

Jej zainteresowania badawcze oscylują wokół nowoczesnych metod zarządzania: partycypacyjnego, personalnego, marketingowego (w szczególności marketingu wewnętrznego).

Czynny udział w zespole organizacyjnym, przygotowującym konferencję „Badania w sektorze kultury”, organizowaną przez Zakład Zarządzania Kulturą UJ, której współorganizatorem jest IBOK (Instytut Badań Organizacji Kultury).

Od wielu lat związana z instytucjami kultury jako pracownik merytoryczny. Obecnie pracuje w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie, jako artysta chóru. Posiada też na swoim koncie występy solowe, nagrania płytowe. Jednocześnie prowadzi działalność edukacyjną w ośrodkach kultury prowadząc zajęcia z emisji głosu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.